اخبار

تاریخ انتشار 1397/07/30

چرا رولینگ با نام مستعار کتاب نوشت

جی.کی.رولینگ نویسنده مشهور هری پاتر و مدرسه جادو در یک مصاحبه رادیویی علت نوشتن مجموعه جنایی را با نام مستعار گالبرایت گفت.

جی.کی‌.رولینگ نویسنده مشهور انگلیسی داستان‌های هری پاتر چند سالی است که یک مجموعه جنایی با عنوان کورمون استرایک می‌نویسد که در همان ابتدا ترجیح داد هویتش فاش نشود. رولینگ از نام رابرت گالبرایت برای این مجموعه استفاده می‌کند. چهارمین کتاب مجموعه جنایی کورمون استرایک رولینگ چند هفته پیش با عنوان سفید مرگبار منتشر شد.


رولینگ در گفتگویی رادیویی علت نوشتن کتاب‌های جنایی مجموعه کورمورن استرایک را با نام مستعار عدم شناخته شدن به عنوان یک انسان مشهور عنوان کرد. وی گفت: دوست داشتم بعد از مجموعه هری پاتر مثل یک زن معمولی زندگی کنم ولی نمی‌‌خواستم نویسندگی را کنار بگذارم.


رولینگ در گفتگو با رادیو بی بی سی گفت: خیلی وقت است که زندگی عادی ندارم و دوست داشتم مدتی در سکوت یک زندگی عادی و معمولی داشته باشم. من در حال حاضر 53 سال سن دارم و دوست دارم بقیه عمرم را در آرامش سپری کنم.


رولینگ افزود: البته نوشتن مجموعه جنایی با نام مستعار دلیل دیگری هم داشت و آن ثابت کردن خودم بود. نمی‌خواستم با شهرت خودم خوانندگان را به این کتاب‌ها ترغیب کنم. در روزهای اول مجموعه جنایی از سوی ناشر رد شد ولی بعد به ارزش آن پی بردند.


رولینگ خودش گفته بود در ابتدا نمی‌خواستیم کسی بداند که من این داستان‌های جنایی را می‌‌نویسم ولی نمی‌دانم چطور همه فهمیدند.