اخبار

تاریخ انتشار 1397/07/28

گزارش فصلی اتحادیه ناشران آمریکا/ افزایش درآمد کتابفروشان

اتحادیه ناشران آمریکا در ماه آگوست گزارش فصلی خود را منتشر کرده است که نشان می‌دهد درآمد ناشران نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

 اتحادیه ناشران آمریکا (AAP) در گزارش فصلی خود از افزایش درآمد کتابفروشان و ناشران این کشور خبر داد و اعلام کرد در ماه‌های پایان سال میلادی شاهد بالا رفتن نرخ فروش در اکثر حوزه‌ها هستیم. این اتحادیه گفت: در ماه آگوست سال 2018 نسبت به ماه آگوست سال 2017 افزایش داشتیم و به نظر می‌رسد این افزایش در ماه‌های آینده نیز با وجود ایام تعطیلات عید کریسمس بیشتر شود.


در گزارش اتحادیه ناشران افزایش فروش در اکثر حوزه‌ها از جمله کتاب‌های صوتی، الکترونیک و چاپی اعلام شده است که این افزایش شامل هر دو کتاب‌های کودک و بزرگسالان است. به گفته این اتحادیه 153میلیون دلار افزایش در ماه آگوست نسبت به دوره مشابه در سال گذشته وجود داشته است.


آمارهای مربوط به اتحادیه ناشران آمریکا از حدود 1080 ناشر و کتابفروش سراسر آمریکا جمع‌آوری شده است. در این آمارها فروش کتاب‌های چاپی رشد بهتری نسبت به سال گذشته داشته است. دانلود کتاب‌های صوتی و الکترونیک نیز نسبت به دوره مشابه سال 2017 حدود 45درصد افزایش داشته است.


در اطلاعاتی که اتحادیه ناشران آمریکا منتشر کرده نکته جالب توجه رشد فروش کتاب‌های آموزشی است که در سال‌های گذشته با افت قابل ملاحظه‌ای روبرو بود. در این آمارها فروش این نوع کتاب در ماه آگوست سال 2018 نسبت به سال گذشته حدود 5 میلیون دلار بیشتر بود.