اخبار

تاریخ انتشار 1397/04/24

رمان ناتمام جین آستن بعد از مرگش ساخته می‌شود

جین آستن نویسنده مشهور قرن نوزدهم انگلیس در زمان حیات خود تنها چهار رمان را تمام کرد. سه رمان از این نویسنده باقیمانده که یکی از آنها در حال تبدیل به سریال تلویزیونی است.

شبکه انگلیسی آی‌تی‌وی گفته است قصد دارد رمان ناتمام «سندیتن» جین آستن را به یک سریال تلویزیونی تبدیل کند. آستن در سال 1817 چند ماه قبل از مرگش در حال نوشتن این رمان بود. دو رمان دیگر به نام‌های «لیدی سوزان و واتسن‌ها» نیز از این نویسنده مشهور انگلیسی ناتمام باقی مانده است.


مسئولان شبکه آی‌تیوی نوشتن فیلم‌نامه این سریال را به «اندرو دیویس» سپرده‌اند که نویسندگی فیلم‌نامه‌های متعددی از آثار آستن را در کارنامه ادبی خود دارد. دیویس پیش از این فیلمنامه سریال‌های غرور و تعصب نوشته جین آستن و جنگ و صلح نوشته لئو تولستوی را نوشته بود.


سندیتن داستان عاشقانه‌ بین دو زوج به نام‌های شارلوت هیوود و سیدنی پارکر است که در روستایی دورافتاده و ساحلی زندگی می‌کنند. به تدریج روستا تبدیل به محل رفت و آمد بازرگانان شده و دارای رونق اقتصادی سریعی می‌شود.


«پولی هیل» رئیس بخش سریال شبکه انگلیسی درباره ساخت این سریال اقتباسی می‌گوید داستان آستن بسیار قوی و رمانتیک است و به نظر نمی‌رسد بخش‌های ناتمام آن خللی در روند داستان ایجاد کرده باشد.

اندرو دیوس نیز این رمان گفت: تنها بخش‌های محدودی از رمان ناتمام باقی مانده و این داستان آنقدر زیبا نوشته شده که نمی‌توان آن را ناتمام نامید.


عقل و احساس، غرور و تعصب، مانسفیلد پارک و اما رمان‌های منتشر شده از جین آستن در زمان حیاتش هستند.آستن بر خلاف قهرمان‌های رمانش در طول عمر ۴۲ ساله اش هرگز ازدواج نکرد.

آی‌تی‌وی (ITV) یکی از سرویس‌های عمومی تجاری رسانه‌ای و تلویزیونی در بریتانیا است. این شرکت رسانه‌ای در سال ۱۹۵۵ زیر نظر اداره مستقل تلویزیونی (ITA) برای رقابت با بی‌بی‌سی با چند شبکه تلویزیونی راه‌اندازی شد.