اخبار

تاریخ انتشار 1396/11/01

اگر می‌خواهید پولدار شوید این کتاب‌ها را بخوانید

شبکه سی‌ان‌بی‌سی 6 کتاب به مخاطبان خود توصیه می‌کند و اعتقاد دارد هر کس که این کتاب‌ها را بخواند، می‌تواند به موفقیت اقتصادی برسد.

سی‌ان‌بی‌سی یک شبکه تلویزیونی کابلی و ماهواره‌ای است که از زیر مجموعه‌های ان‌بی‌سی یونیورسال است که تقریباً مرجع اصلی خبرها و مطالب اقتصادی در کشور آمریکاست.در این شبکه خبرنگاران و کارشناسان اقتصادی مطرح آمریکا فعالیت می‌کنند و حتی بسیاری از آنان مشاوران اقتصادی در بورس و سایر مراجع هستند.


این شبکه 6 کتاب برای مخاطبان خود معرفی کرده است و اعتقاد دارد بسیاری از ثروتمندان دنیا این کتاب‌ها را مطالعه کرده‌اند. خبرنگار شبکه می‌نویسد: «هر کس می‌خواهد ثروتمند شود این 6 کتاب را مطالعه کند»

1. «فکر کن و ثروتمند شو» نوشته ناپلئون هیل👇👇👇هیل خبرنگار حوزه اقتصادی است که با بسیاری از ثروتمندان در ارتباط بوده و این کتاب حاصل تجربیات این اشخاص و مصاحبه با 500 میلیونر در سراسر جهان است. از ثروتمندان معروفی که نامشان در این کتاب دیده می‌شود، می‌توان به هنری فورد و اندرو کارنگی اشاره کرد. این کتاب در سال 1937 پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا بود. بیشتر مضمون کتاب حول محور کنار گذاشتن موانع روان‌شناختی در مسیر پیشرفت می‌گردد و به شما کمک می‌کند برای رسیدن به موفقیت فکر خود را تغییر دهید.2. «مخاطرات بازرگانی» نوشته جان بروکس👇👇👇اکثر کسانی که در زمره افراد ثروتمند قرار می‌گیرند، اعتقاد دارند برای رسیدن به موفقیت مالی باید کار را از بازرگانی شروع کرد. این کتاب که توسط بیل گیتس و وارن بافت، نفر اول و دوم در بین ثروتمندترین مردان جهان تایید شده به شما آموزش می‌‌دهد چگونه یک کار را شروع کنید. این کتاب در سال 1969 چاپ شده است و به طور حتم برای استفاده بیشتر باید نسخه‌های جدیدتر آن را تهیه کنید که یادداشت‌هایی از بیل گیتس نیز در آن دیده می‌شود.

3. «پول شما یا زندگی شما» نوشته  ویکی رابین، جو دومینگوئز و مونیکو تیلفورد👇👇👇بسیاری از میلیونرهای آمریکایی مثل گرانت ساباتیر، خواندن این کتاب را توصیه می‌کنند. ساباتیر می‌گوید که حدود 360 کتاب در حوزه بازرگانی مطالعه کرده است که اعتقاد دارد این کتاب بهترین آنهاست. کریس راینینگ، میلیونر 38 ساله آمریکایی می‌گوید که خواندن این کتاب زندگی‌اش را تغییر داده است. در این کتاب روی این مسئله بحث شده است که شما وقت‌تان را می‌دهید و در عوض پول دریافت می‌کنید.

4. «لرزش ناپذیر» نوشته تونی رابینز👇👇👇تمام مطالب این کتاب حاصل مصاحبه‌های متعدد رابینز با کارشناسان اقتصادی و صاحب نظرات این عرصه است که در نهایت تبدیل به یک راهنمای گام به گام برای رسیدن به موفقیت اقتصادی شده است. این کتاب در فوریه سال 2017 منتشر شد و امسال نیز در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت.5. «یک کتاب کوچک عقل سرمایه‌گذاری» نوشته جان سی. بوگل👇👇👇اگر بخواهید عاقلانه سرمایه‌گذاری کنید به طور حتم روش‌های بسیاری وجود دارد که چند تای آن در این کتاب آمده است. بوگل خودش در عرصه اقتصادی فعالیت دارد و موسس گروه اقتصادی «ونگارد» است. او در این کتاب ساده‌ترین و کارآمدترین استراتژی موفقیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری با پایین‌ترین هزینه را توضیح داده است. وارن بافت دومین مرد ثروتمند جهان درباره این کتاب گفته است: «هرکس بخواهد در هر سطحی سرمایه‌گذاری کند، باید یک نسخه از این کتاب را داشته باشد.»6. «میلیونر اتوماتیک» نوشته دیوید باچ👇👇👇 این کتاب پرفروش توسط شخصی نوشته شده است که خودش در عرصه اقتصادی یکی از افراد موفق محسوب می‌شود. وی در این کتاب یک مشت تصورات غلط درباره پول را مطرح می‌کند و خودش اعتقاد دارد که با خواندن این کتاب برای پیش‌بینی و برنامه‌ریزی آینده نیازی به هزینه سرسام‌آور ندارید.