اخبار

تاریخ انتشار 1396/06/19

معرفی ناشران بزرگ جهان

اسکلاستیک به فروش کتاب‌ های «هری پاتر» و «بازی گرسنگان» معروف است

کتاب‌سرا: اسکلاستیک انتشاراتی واقع در آمریکای شمالی می‌باشد که بیشتر علت شهرت آن فروش کتاب‌ها در باشگاه کتاب و داشتن نمایندگی فروش هری پاتر در آمریکا است. این شرکت همچنین بزرگترین ناشر کتاب‌های کودکان در سراسر دنیاست. این نشر در سال 1920 تأسیس شد و دفتر مرکزی آن اکنون واقع در خیابان برادویِ نیویورک است. اسکلاستیک شرکت انتشارات، آموزش و رسانه­‌های چند ملیتی آمریکایی است که به دلیل انتشار، فروش و توزیع کتاب­‌ها و مواد آموزشی برای مدارس، معلمان، والدین و کودکان شناخته­‌شده است. محصولات از طریق مدارس و نمایشگاه­‌ها و همچنین به واسطه فروشگاه­‌های خرده­‌فروشی و فروش آنلاین در مدارس و مناطق مختلف توزیع می‌­شود. این کسب و کار دارای سه بخش است: انتشار کتب کودک، آموزش و پرورش و بخش بین الملل. اسکلاستیک دارای مجوزهای دائمی ایالات متحده برای انتشار هری پاتر و کتاب‌های «بازی گرسنگان» است. همچنین این شرکت بزرگترین ناشر و توزیع­‌کننده کتابهای کودکان و عناوین دیجیتال برای پیش‌­دانشگاهیان به شمار می­رود.

این شرکت علاوه بر «هری پاتر» و «بازی گرسنگان»، به خاطر باشگاه کتاب‌­های مدرسه و نمایشگاه‌­های کتاب، مجله اسکلاستیک نیوز و سری کتاب­های محبوبِ «کلیفورد، سگِ بزرگِ قرمز»، «باس باس اسکول»، «کاپیتان زیرزمین»، «اَنیمرفز» و« من جاسوسی می­‌کنم»، شهرت دارد. اسکلاستیک همچنین برنامه‌­های آموزشی خواندن و نوشتن را منتشر می‌­کند و به منظور بهبود مدارس خدمات آموزشی و مشاوره حرفه‌­ای ارائه می‌­دهد. در اواسط دهه 1990، اسکلاستیک وارد بازار تکنولوژی آموزشی شد. رشد این انتشارات با به دست آوردن سایر شرکت‌­های رسانه‌­ای همچنان ادامه دارد.

اسکلاستیک در سال 1996 انتشار وستون وودز استودیو را آغاز نمود. عناوین معروف این نشر شامل کلوتز در سال 2002 و گرین گرلیر، دایره‌­المعارف گرینر چند رسانه‌­ای و کتاب جدید دانش در سال 2000 می­باشد. در انتخابات ریاست جمهوری سال 2000، اسکلاستیک سازماندهی کنفرانس مطبوعاتی کودکان و نوجوانانِ اسکلاستیک نیوز را برگزار کرد که امروزه شامل بیش از 30 خبرنگار ملی و بین المللی در سنین 10 تا 14 سال است. در ماه فوریه سال 2012، این شرکت نشریه ویکلی ریدر را از انجمن دایجست ریدر خریداری کرد و در همان ماه اعلام کرد قصد انتشارِ مجلات ویکلی ریدر را دارد و آنها را به صورت هفتگی منتشر خواهد کرد. در سال 2014، در اسکلاستیک حدود 9700 کارمند فعالیت داشتند. کسب و کار اد تِک، یکی از برنامه های اسکلاستیک، در سال 2015 به مبلغ 575 میلیون دلار به هوتن میفلین هارکورت  فروخته شد. این انتشارات در همین سال، تروبادور را در انگلستان به دست آورد. درآمد این انتشارات در سال 2016 بالغ بر 1.672 میلیون دلار بوده و اکنون یکی از بزرگترین شرکت­‌های چاپ و نشر در سراسر جهان به شمار می‌­رود.