اخبار

تاریخ انتشار 1396/06/12

معرفی ناشران بزرگ جهان

هارپرکالینز یکی از 5 ناشر بزرگ جهان است

کتاب‌سرا: هارپرکالینز در واقع ادغامی از انتشارات کالینز و پسران با چندین نشر دیگر است که با بزرگترشدن انتشارات و وسعت گرفتن مجموعه‌های آن به تدریج بر تعدادشان افزوده شد. این شرکت در زمینه‌های گوناگون به چاپ کتاب، آوا کتاب و کتاب الکترونیکی می‌پردازد. دیکشنری معروف کالینز را نیز خود منتشر می‌کند. انتشارات هارپرکالینز از سال ۱۸۱۹ آغاز به چاپ کتاب کرد. در ابتدا تنها به چاپ کتاب‌های مذهبی و آموزشی اشتغال داشت؛ ولی پس از مدتی به کتاب داستان روی آورد و تقریباً همه داستان‌های آگاتا کریستی و دارن شان را هارپرکالینز منتشر کرده است؛ ولی امروزه در بخش‌های گسترده‌تری، از چاپ کتاب کودک گرفته تا کتاب آشپزی و شعر فعالیت دارد و با بسیاری از نویسندگان بزرگ همکاری می‌کند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر نیویورک مستقر شده است. هارپرکالینز دارای گروه­های انتشاراتی در ایالات متحده، کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و هند و چین است. از سال 2017 چین به عنوان منبع اصلی فعالیت می­کند. در سال 1989، کالینز توسط شرکت روپرت مرداک خریداری شد و ناشر با هارپر و رو، که نیوز کورپ دو سال پیش خریداری کرده بود، ترکیب شد.

هارپرکالینز ناشر آموزشی لتز و لانسدیل را در مارس 2010 خریداری کرد و در سال 2011 اعلام کرد توافق کرده­اند تا نشر توماس نلسون را بدست آورند. خرید در تاریخ 11 ژوئیه 2012 با ارائه اعلامیه­ای توسط توماس نلسون تکمیل شد. توماس نلسون و زوندروان سپس به عنوان "برنامه های اساسی نشر " تحت یک بخش جدید با نام انتشارات مسیحی هارپر کالینز سازماندهی شدند. هارپرکالینز دارای بیش از 120 شرکت چاپ است که اکثر آنها در ایالات متحده مستقر هستند. کالینز هنوز به عنوان یک انتشارات، عمدتا به منظور چاپ کتاب­های حیات­وحش و تاریخ طبیعی، راهنماهای زمینه و همچنین فرهنگ لغات انگلیسی و دو زبانه فعالیت می­کند. در تاریخ 8 فوریه 2013، اعلام شد برخی از بخش­های کالینز با شرکت مطبوعات پرس ادغام می­شود و شرکت چاپ ویلیام کالینز شکل می­گیرد.

برای افزایش فروش کتاب و رسیدن به بازار آنلاین، هارپرکالینز ویژگی مرور در وب سایت خود ایجاد کرد که در آن مشتریان می­توانند قبل از خرید، گزیده­های منتخب را بخوانند. در ابتدای اکتبر 2013، شرکت اعلام کرد که با کتابخانه آنلاین اسکریبد مشارکت دارد. درآمد هارپرکالینز تا پایان 2015 بالغ بر 233 میلیون دلار ثبت شده است و از 1.43 میلیارد دلار در سال 2014 اکنون به 1.67 میلیارد دلار رسیده و افزایش 16 درصدی از سال 2014 مشهود است. این رشد در درجه اول به دلیل خرید هارلکوین بود که 281 میلیون دلار در سال 2015 به همراه داشت. انتشارات هارپرکالینز یکی از پنج شرکت انتشاراتی بزرگ در کنار اشِت، مک‌­میلان، پنگوئن راندوم هاوس و سایمون و شوستر است و یکی از بزرگترین شرکت­های چاپ و نشر در سراسر جهان به شمار می­رود.