اخبار

تاریخ انتشار 1396/06/11

معرفی ناشران بزرگ جهان

انتشارات «سایمون و شوستر» دو کتاب جدید هیلاری کلینتون را منتشر کرده است

کتاب‌سرا: «سایمون و شوستر» شرکتی آمریکایی است که توسط ریچارد لئو دیک سایمون و مکس لینکلن شوستر در سال ۱۹۲۴ بنیان‌گذاری شد. این انتشارات در کنار شرکت­هایی چونهارپرکالینز و پنگوئن راندوم هاوس از بزرگترین نشرهای انگلیسی به شمار می­رود. «سایمون و شوستر» از 2016، سالانه بیش از ۲۰۰۰ اثر را در ۳۵ چاپخانه منتشر می‌کند و دفتر مرکزی آن اکنون واقع در شهر نیویورک است. در سال 1924، سایمون فروشنده پیانو و شوستر سردبیر یک مجله تجارت خودرو بود. آنها برای تأسیس یک شرکت نشر جدول کلمات متقاطع به ارزش 8000 دلار شریک شدند و در سال 1939، با رابرت فابرگ گارف، نشرکتاب­های جیبی را راه­اندازی کردند. در سال 1958 نشر چاپ غربی را خریداری کردند و در دهه­های 1950 و 1960 بسیاری از ناشران از جمله «سایمون و شوستر» به علت رونق بازار کودک به نشریات آموزشی تبدیل شدند. کتاب­های جیبی تا سال 1964 بیش از 200 عنوان منتشر کرده بود که شامل مجلات کلاسیک مانند لورنا دون، آیوانهو، تام سایر، هاکل بریفین و رابینسون کروزو می­شد.

در سال 1966، مکس شوستر بازنشسته شد و سهم خود را از شرکت به لئون شیمکین فروخت. شیمکین سپس «سایمون و شوستر» را با نشرِ کتاب‌های جیبی تحت همان نام ادغام کرد. این انتشارات در سال 2016 دوره­های ویدئویی آنلاین خود را همراه با سکوت پرس راه­اندازی کرد. همچنین عرضه راه ستاره شمالی، برنامه­ای برای ارائه خدمات فراتر از نشر از جمله مدیریت برند، دوره های آنلاین، حمایت و مشارکت تجاری را در دستور کار داشت. از سال 2016، «سایمون و شوستر» بیش از 18 هزار کتاب الکترونیکی برای فروش گذاشت و قراردادی برای نشر و توزیع 7000 عنوان کتاب الکترونیکی امضا کرد.

این شرکت با درآمد سالیانه 767 میلیون دلار به کار خود ادامه می­دهد. در سال 2016 سود انتشارات 4.4٪ افزایش یافت و به 119 میلیون دلار رسید. کاهش درآمد ناشی از بخشی از سه ماهه چهارم است که فروش آن 10.3 درصد و به 209 میلیون دلار کاهش یافت اما درآمد 5.8 درصد و درواقع 36 میلیون دلار افزایش یافته است. «سایمون و شوستر» مجموعه­ای از کتاب­های جدید را که سال گذشته پرفروش‌ترین­ها بودند، در نیمه اول 2017 معرفی کرد که عبارتند از برتون نوشته فردریک بک من و مردی به نام اوو که یکی از برجسته­ترین آثار در سال گذشته بود. ماری هیگینس کلارک نیز با کتاب همه چیز با خودم برمی­گردد. در نیمه دوم سال 2017، «سایمون و شوستر» دو کتاب جدید هیلاری کلینتون را منتشر خواهد کرد. «سایمون و شوستر» اکنون یکی از بزرگترین شرکت­های چاپ و نشر در سراسر جهان به شمار می­رود.