اخبار

تاریخ انتشار 1396/06/09

معرفی ناشران بزرگ جهان

انتشارات اینفورما در 43 کشور فعالیت دارد

کتاب‌سرا: اینفورما انتشاراتی چند­ملیتی است که شامل شرکت­‌های سی­‌آرسی پرس، دیتا مانیتور، موسسه تحقیقات بین‌­المللی، لوید لیست (مطبوعات لندن)، پنتون، روتله و تیلور و فرانسیس می­‌شود. این انتشارات در 43 کشور فعالیت دارد، حدود 6500 نفر در آن مشغول به کار هستند و دفتر مرکزی آن واقع در لندن است. اینفورما نخستین بار در سال 1734 آغاز به کار کرد، زمانی که لوید لیست، که در حال حاضر یکی از قدیمی­‌ترین مجلات جهان است، اخبار لندن را پوشش می­‌داد. اینفورما خود در سال 1998 تأسیس شد، سپس در سال 2004، با ادغام با شرکت چاپ و نشر تیلور و فرانسیس و در سال 2005، با خرید هولدینگ توسعه سرمایه انسانی به مبلغ 768 میلیون پوند به طور قابل ملاحظه­‌ای گسترش یافت.

این شرکت سالانه بیش از 10000 کنفرانس را اداره می‌­کند و خبرنامه‌­ها، مجلات علمی، پایگاه‌­های تجاری و کتاب‌­های علمی و تجاری را منتشر می‌­کند. مباحث تحت پوشش آن هنر، علوم انسانی، تکنولوژی و فیزیک، امور مالی و قانونی، مخابرات، تجارت دریایی، انرژی، زیست فناوری و کشاورزی را شامل می­‌شود. پورتال تبلیغاتی آنلاین اینفورما­ورلد بیش از یک میلیون مقاله و مجله و 13000 کتاب الکترونیکی از تمام آثار آن را ارائه می‌­دهد. در ژوئن 2011، مجلات و کتب الکترونیکی به یک وب‌سایت جدید با نام تیلور و فرانسیس آنلاین منتقل شد.  

در اوایل سال 2007 ریچارد هوپر رییس هیئت مدیره، بازنشستگی­‌اش را اعلام کرد و شرکت پس از مشاوره با سهام‌داران عمده، مدیر اجرایی پیتر ریگبی را به ریاست برگزید. در تاریخ 8 ژوئن 2008 ساندی تلگراف اعلام کرد اداره کسب و کار یونایتد پیشنهاد ادغام با اینفورما را داده است تا گروهی رسانه­‌ای به ارزش بیش از 3 میلیارد پوند راه­‌اندازی کند. این گفت‌وگوها توسط خبرگزاری اینفورما در روزنامه­‌ای مطبوعاتی تأیید شد. در 10 ژوئیه 2013، شرکت اعلام کرد پیتر ریگبی در پایان سال بازنشسته خواهد شد تا استفن کارتر مدیرعامل شود. در همین سال اینفورما شرکت هابی استار مارکتینگ کانادا را با نام تجاری فن­اکسپو به دست آورد. از آن زمان، اینفورما به بستن قراردادهای دیگری، از جمله دالاس­کمیک­کن و مگاکن اقدام نمود. در دسامبر 2013، اینفورما دارایی­‌های اطلاعات کسب و کار الزویر را از رید الزویر خریداری نمود. واحد کسب و کار الزویر شامل نشریاتی از قبیل ورق صورتی، ورق خاکستری، راه­‌اندازی و پایگاه داده معاملات راهبردی همراه با مجموعه‌­ای از کنفرانس‌­های قابل توجه بود. دارایی الزویر همراه با اسکرایپ، دیتا مانیتور و چندین نشریه دیگر بخش جدید اطلاعات شرکت را تشکیل دادند. درآمد خالص اینفورما در سال 2016، بالغ بر 173.5 میلیون پوند بود و این انتشارات اکنون یکی از بزرگترین شرکت­‌های چاپ و نشر در سراسر جهان به شمار می­‌رود.