اخبار

تاریخ انتشار 1396/06/01

کتاب‌سرا: فونیکس، انتشاراتی آمریکایی است که از آن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نشر و پخش در سراسر جهان یاد می­شود. این شرکت در بسياري از كتاب‌هايي كه به صورت ديجيتال و با صداي شخصيت‌هاي مطرح و هنرمندان آمريكايي تهيه می­شود، در ارائه نقش‌ها بسيار هوشمندانه عمل مي‌كند. علاوه بر توليد و انتشار مجموعه لوح‌هاي فشرده از كتاب‌هاي مطرح دنيا، آلبوم‌هاي متعددي از موسيقي‌هاي محلي، فولكلور و مدرن را توليد و منتشر می­کند. بوستون فونیکس کار خود را در نشریه­ای در سال 1966 آغاز کرد و از سال 1972 تاکنون، شرکت از نام فونیکس استفاده می­کند. در سال 1998، شرکت نیوپیپر در رود آیلند را به دست آورد و در سال 1993 مجددا  فونیکس پراویدنس نام گرفت. در سپتامبر 1999، با انتشار مقاله پورتلند فونیکس به مین و جنوب نیوهمپشایر گسترش یافت.

فونیکس به علاوه به چاپ راهنماهایی برای مرکز صدابرداری هنرهای نمایشی و مجموعه موسیقی تابستانی بانک مرکزی آمریکا می­پردازد و از طریق تله نشر مالک سایت پیپل تو پیپل، بزرگترین خدمات صوتی شخصی در صنعت چاپ و نشر جهان را ارائه می­دهد و ادعا می­کند این سایت پیشرفته­ترین وب­سایت آنلاین است. رسانه فونیکس مالکیت مس‌وب‌پرینتینگ، اداره چاپ اُفست را نیز به عهده دارد که بسیاری از محصولات خود را به همراه روزنامه­های منطقه­ای چاپ می­کند. گروه انتشارات و رسانه­های فونیکس یکی از بزرگترین گروه های انتشاراتی در چین را دارد. این شرکت در سال 2011 در بورس اوراق بهادار شانگهای ثبت شد. این گروه شامل 9 نشر، 7 شرکت چاپ و نشر و چاپخانه است. فونیکس 21،583 عنوان از جمله 9،401 عناوین جدید و 12،182 نسخه چاپی در سال 2015 منتشر کرد.

در سال 2015 کل درآمد انتشارات فونیکس به 17.9 میلیارد یورو می­رسید که نسبت به سال 2014، 1.67 درصد افزایش داشته است. انتشارات و رسانه­های گروهی فونیکس در اوت 2015 به عنوان بخشی از مأموریت خود برای تبدیل شدن به ناشر بین المللی، وبسایت انگلیسی خود را در نمایشگاه بین­المللی کتاب پکن راه­اندازی کرد. این گروه در ژوئیه 2016 شرکت خود را در لندن افتتاح کرد. فرماندار استان جیانگ سو در می 2015، یک شرکت تابعه آفریقایی را نیز به طور رسمی افتتاح کرد. پس از آن فونیکس با تبدیل کسب و کار انتشارات آموزشی خود به صورت دیجیتالی سرعت خود را افزایش داد و با اداره آموزش و پرورش جیانگ سو در رابطه با دیجیتالی کردن چاپ و سیستم توزیع خود به توافق رسید. در سال 2017 با کسب گروه میزبان اروپا انتظار می­رود رشد درآمد در محدوده 18 تا20 درصد و رشد نقدینگی بیش از 30 درصد باشد. فونیکس برای خدمت به حدود 14.7 میلیون مشتری جهانی، با ابزارها و خدمات جدید همچنان در حال رشد پایدار و پیشرفتی بی­نظیر در آینده است.