اخبار

تاریخ انتشار 1396/06/01

رونمایی از کتاب‌های مترجمان ترجمه‌اولی

حمایت انجمن صنفی مترجمان از تازه‌ کاران

مراسم رونمایی کتاب‌های مترجمان ترجمه اولیِ تحت حمایت انجمن صنفی مترجمان روز جمعه ۲۴ شهریورماه در محل پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری برگزار می‌شود.

در طرح حمایتی از «ترجمه اولی‌ها» امکانی فراهم شده است تا مترجمان دارای سطح کیفی مناسب بتوانند با حمایت انجمن اثر خود را به راحتی چاپ کنند. تاکنون ۶۰ نفر از علاقه‌مندان در این طرح شرکت کرده‌اند و در حال ترجمه آثارشان هستند که پس از انعقاد قرارداد با ناشران همکار این طرح و پایان فرایند ترجمه، کتاب‌ها وارد بازار نشر خواهد شد. در این طرح انجمن علاوه بر معرفی کتاب به مترجمان، دقت‌نظر و سخت‌گیری ویژه‌ای را در خصوص کیفیت آثار ترجمه‌شده اعمال می‌کند.

سری نخست این کتاب‌ها در بهمن‌ماه سال گذشته با حضور افرادی مثل مهشید نونهالی و غلامرضا امامی رونمایی شد. اکنون در دومین سری ۱۰ عنوان کتاب‌ با موضوعات ادبیات کودک، مدیریت، رمان و ادبیات، روان‌شناسی و خودبهبودی رونمایی می‌شود.

این مراسم در حاشیه سومین جشن ملی مترجمان و با حضور اهل قلم، فرهیختگان، استادان و فعالان عرصه‌ ترجمه برگزار می‌شود.

جشن ملی مترجمان طبق روال سال‌های گذشته مصادف با روز جهانی ترجمه برگزار خواهد شد. امسال نیز انجمن صمفی مترجمان اقدام به برگزاری این مراسم در تاریخ ۲۴ شهریور سال جاری کرده است. حضور در این مراسم برای عموم علاقه‌مندان این حوزه به همراه خانواده آزاد و رایگان است.