اخبار

تاریخ انتشار 1396/05/24

معرفی ناشران بزرگ جهان(3)/ تامسون رویترز

شرکتی با بیش از 60 هزار موقعیت شغلی...

کتاب‌سرا: تامسون رویترز، شرکت چندملیتی رسانه‌های گروهی که در سال ۲۰۱۰ از سوی اینتربرند، به‌عنوان با ارزش‌ترین برند در کانادا شناخته شد، در سال ۲۰۰۸ در پی خریداری شرکت بریتانیایی رویترز گروپ توسط تامسون کورپوریشن راه‌اندازی شد و در حال حاضر وودبریج کمپانی که متعلق به خانواده تامسون می‌باشد، با در اختیار داشتن ۵۳٪ درصد از سهام تامسون رویترز، مالک اصلی آن به‌شمار می‌آید.َ ریشه‌های تأسیس تامسون کورپوریشن به سال ۱۹۳۴ بازمی‌گردد، که هربرت تامسون اقدام به راه‌اندازی روزنامه تیمینز دیلی پرس در انتاریو، کانادا نمود. رویترز گروپ نیز در سال ۱۸۵۱ توسط پل جولیوس رویترز در لندن تأسیس شد.

دفتر مرکزی شرکت تامسون رویترز در منهتن در ایالات متحده آمریکا قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک و بازار بورس تورنتو معامله می‌شود. شمار کارکنان این شرکت به بیش از ۶۰ هزار نفر می­‌رسد که در دفاتر تامسون رویترز در ۱۰۰ کشور جهان فعالیت می‌کنند. این شرکت توسط روی تامسون در سال ۱۹۳۴ در انتاریو به عنوان ناشری از تیمینز دیلی پرس تأسیس شد. در سال ۱۹۵۳ تامسون روزنامه اسکاتلندی را به دست‌آورد و سال بعد به اسکاتلند نقل مکان کرد. سرانجام موقعیت رسانه‌ای خود را در اسکاتلند در سال ۱۹۵۷ تثبیت کرد و به انگلیس رفت. در سال ۱۹۷۱ زمانی که در یک کنسرسیوم برای بهره‌برداری از ذخایر در دریای شمال شرکت کرده بود، به اکتشاف نفت و گاز نائل شد.

در سال ۱۹۸۹، روزنامه تامسون با شرکت تامسون ادغام شد و در ۱۹۹۶ شرکت تامسون به طور مؤثر دو برابر اندازه آن و به سودآوری در آینده با خرید انتشارات غرب دست یافت. در سال 2012 توماس رویترز، زویا لیمیتد، سرویسی تجاری به منظور ارائه اطلاعات کسب و کار و ابزارهای منحصر به فرد برای متخصصان مالی در خاورمیانه و شمال آفریقا خریداری کرد و سالانه درآمدی بالغ بر 13.27 میلیارد دلار داشت. او در سال 2013 بخش تحصیلات حرفه­ای و حسابداری بخش آموزش و پرورش بیسک و کورتز و آوداس را به دست آورد و پژوهش­های علمی خود را گسترش داد. تامسون رویترز در آوریل 2016، معیارهای مبادلات ارزی معامله­گر وی. ام. رویترز را از شرکت دولتی استریت و در سال 2017 کسب و کارهای اووکس و کلارینت را از شرکت سپرده گذاری دی­تی­سی­سی خریداری نمود و هم­اکنون از بزرگترین ناشران جهان به شمار می­رود.