اخبار

تاریخ انتشار 1396/05/23

معرفی ناشران بزرگ جهان (2)

انتشارات پیرسون با 9 میلیارد دلار سود سالانه

در حال حاضر بیش از 50 کشور در سراسر جهان از خدمات آموزشی این شرکت انتشاراتی بهره می‌ برند. 

انتشارات پیرسون بزرگترین شرکت رسانه‌های گروهی بریتانیایی و چندملیتی در سطح دنیا به شمار می‌رود که در زمینه نشر روزنامه، مجله و کتاب، همچنین مدیریت بر مدارس و آموزش و پرورش فعالیت می‌کند. نشر کتاب در سال 2012، در سه بخش کسب‌وکار این شرکت یعنی مدرسه پیرسون، تحصیلات تکمیلی پیرسون و بخش تخصصی انتشارات آن بالغ بر 9 میلیارد دلار سود به همراه داشت. شرکت پیرسون در سال ۱۸۴۴ توسط ساموئل پیرسون تأسیس شد و در حال حاضر بیش از 50 کشور در سراسر جهان از خدمات آموزشی آن بهره می‌برند. شرکت پیرسون مالک ۴۷٪ از گروه پنگوئن، ۱۰۰٪ از مجله فایننشیال تایمز، ۵۰٪ از بی‌اسکای‌بی و ۵۰٪ از گروه اکونومیست به‌ حساب می‌آید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر لندن قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک و بورس لندن معامله می‌شود.

پیرسون در 23 ژوئیه 2015 اعلام کرد به توافق رسیده است که فایننشیال تایمز را به گروه رسانه ژاپنی نیکی به مبلغ 844 میلیون پوند یا 1.32 میلیارد دلار بفروشد. در ماه اوت 2015، پیرسون ۵۰٪ سهام اکونومیست را به مبلغ 469 میلیون پوند فروخت. 50٪ باقیمانده گروه اکونومیست متعلق به شرودرز، کدبریز و روتس‌چایلدز است. در تاریخ 5 نوامبر 2015، پیرسون اعلام کرد بازنویسی مجدد، از جمله ایجاد لوگو جدید با تمرکز صد در صد بر آموزش صورت می‌گیرد. در 3 ژوئیه 2017، شرکت تکنولوژی آموزشی هندی به نام بایجو، آموزش آنلاین تیوتر ویستا و اجیورایت پیرسون را به دست آورد. در 11 جولای 2017، پیرسون موافقت کرد با فروش 22٪ سهام در تجارت برتلزمن، سهام آن را در پنگوئن راندم هاوس به 25٪ کاهش دهد.

رمانهای برتر دنیا در لیست کتابهای انتشارات پیرسون می‌درخشند. این انتشارات در پیِ بازسازیِ آموزش جهانی و در حال حاضر، هدف آن ایجاد راهبرد تحقیق جهانی است. این نشر، بر آن دسته موضوعاتی متمرکز خواهد شد که پیرسون را به عنوانِ رهبر فکری در جنبه‌های اصلی آموزش و یادگیری در سطح جهان نشان خواهد داد. به همین منظور، هدفش ایجاد گفت و گو در زمینه آموزش و پرورش خواهد بود. صندوق آموزش مقرون‌به‌صرفه پیرسون در جولای 2012 پایه‌گذاری شده و به دنبال سرمایه‌گذاری در مدارس انتفاعی و خدمات آموزشی به نفع دانش‌آموزان نیازمند در سراسر دنیا است. آموزش‌های خصوصی کم‌هزینه، عنصری مهم و مکمل در آموزش و پرورش کشورهای در حال توسعه است و این نشر به دنبال ضمانتی مبنی بر دسترسی همه کودکان به آموزش با کیفیت بالا است و با اجرای تلاش‌های صورت گرفته، پیرسون توانسته است در مسیر ایجاد نگرشی پویا و صرفه‌جویانه با هدف نوآوری آموزشی در قرن 21 پیشتاز باشد.