اخبار

تاریخ انتشار 1396/05/18

«همه جا آتش‌های خرد» در راه بازار نشر

جديدترين اثر نويسنده‌ى كتاب پرفروش «تمام آنچه هرگز به تو نگفتم» بزودى از سوى انتشارات كتاب كوله پشتى منتشر خواهد شد.

اباذر رضانيا معلم، اظهار كرد: پس از انتشار كتاب موفق «تمام آنچه هرگز به تو نگفتم» از  سلست اينگ كه با اجازه‌ى وی در ايران منتشر شده بود، در صدد هستيم كتاب دوم اين نويسنده با نام «همه جا آتش‌هاى خُرد» را كه نسخه ى انگليسى آن در تاريخ ٢١ شهريور منتشر خواهد شد را نيز ترجمه و منتشر كنيم. 

وی ادامه داد: پائولا هاوكينز نويسنده‌ى كتاب‌هاى پرفروش «دخترى در قطار» و «درون آب» که این اثر را پیش از انتشار مطالعه کرده است، درباره اين كتاب مى‌گويد: «لطيف، طريف و حساس. اين كتاب بى‌نظير است.»

رضانيا درباره‌ى داستان اين كتاب گفت: مایا وارن - مادری مجرد و هنرمندی اسرارآمیز- با پرل، دختر نوجوانش وارد این حباب خوش‌منظر می‌شود و خانه‌ای از خانواده‌ی ریچاردسون اجاره می‌کند. دیری نمی‌گذرد که مایا و پرل نقشی فراتر از مستاجر پیدا می‌کنند: هر چهار بچه‌ی خانواده‌ی ریچاردسون جذب این مادر و دختر می‌شوند. اما مایا گذشته‌ای رازآمیز دارد و به وضعیت جاری که این جامعه‌ی کاملاً منظم را تهدید به نابودی می‌کند بی‌اعتناست.

وی افزود: وقتی دوستان قدیم خانواده‌ی ریچاردسون می‌خواهند یک نوزاد چینی-امریکایی را به فرزندی بپذیرند، دعوای حضانت باعث ایجاد درگیری در کل شهر می‌شود و مایا را درمقابل النا قرار می‌دهد. النا که به مایا و انگیزه‌هایش بدبین است مصمم است اسرار گذشته‌ی مایا را کشف کند. اما این وسواس ذهنی با هزینه‌های غیرمترقبه و ویرانگری همراه می‌شود. «همه‌جا آتش‌های خرد» به سنگینی رمز و راز، سرشت هنر و هویت، و نیز جذبه‌ی قدرتمند مادرانگی – و خطر این باور که پیروی از قوانین مانع از بروز بلایا می‌شود- می‌پردازد.

رضانيا نحوه خرید حق رایت این اثر در ایران اظهار کرد: خانم اينگ موافقت ضمنى خودشان را براى انتشار كتاب در ايران اعلام كردند، اما هنوز موفق به عقد قرارداد با ناشر كتاب نشده‌ايم. مذاكرات ما براى گرفتن اجازه‌ى رسمى از ناشر كتاب همچنان ادامه دارد.

وی در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: كتاب «همه‌جا آتش‌هاى خُرد» با ترجمه‌ى محمد‌مهدى قاسملو بزودى از سوى انتشارات كتاب كوله پشتى روانه‌ى بازار خواهد شد.