اخبار

تاریخ انتشار 1396/05/13

9 کتاب پیشنهادی نیویورک تایمز برای این هفته

سردبیر بخش کتاب روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی 11 عنوان کتاب را برای مطالعه در هفته پیش رو پیشنهاد کرده است.

کتاب Dying: A Memoir از رتبه نخست این فهرست قرار دارد. این کتاب خاطرات «کوری تیلور» است. تیلور که سال گذشته در سن 61 سالگی درگذشته است در این کتاب خاطرات کوتاه درباره بیماری سرطان خود نوشته است و درباره افسوس‌هایش در این باره که چطور نتوانسته مرگ را در کنترل خود بگیرد سخن گفته است.

Stay With Me در رتبه دوم قرار گرفته است. این کتاب به قلم «ایوبامی آدبایو» به تحریر درآمده و درباره ازدواجی در نیجریه در دهه 1980 است. این داستان از زبان همسر و شوهر نوشته شده است به تنش‌های شخصی و سیاسی می پردازد که در نیجربه آن زمان میان سنت و مدرنیته و جامعه و اشخاص در جریان بود.

Chokehold: Policing Black Men به قلم «پل باتلر» نوشته شده است. باتلر که استاد دانشگاه و یک دادستان سابق است در این کتاب به این بحث پرداخته است که آزاد کردن زندانیانی که برای جامعه آمریکایی خطرناک نیستند موجب آزادسازی منابع مالی برای مبارزه با فقری می‌شود که نظام قضایی آمریکا را به چالش می‌کشد.

Less به قلم «اندرو شان گریر» نوشته است. گریر در این کتاب توضیح می‌دهد که چطور در پنجاهمین سال تولدش، همه زندگی‌اش را کنار گذاشته و به دور دنیا سفر می‌کند. این کتاب زمینه‌ای کاملا انسانی و مایه‌های از طنز در خود دارد.

The Retreat of Western Liberalism :  «کاترین لیسی» در این کتاب داستان زنی را روایت می‌کند که توسط تیمی از محققان استخدام شده تا نقشی را ایفا کند که در نهایت به ارتباطی عاطفی با یک هنرپیشه معروف می انجامد.

Who Is Rich? نوشته «ماتیو کلام» و با تصویر سازی «جان کانئو» ، داستان تصویرسازی زناکاری است که در زندگی با مشکلات زیادی روبرو می‌شود. کلام سعی کرده در این داستان جنبه‌های غم‌انگیز تا حدودی با جنبه‌های طنزآمیز در هم آمیزد.

Light On, Rats Out: A memoir  در این کتاب که به قلم «کری لا فیور»، زنی داستان مشکلات خودآزاری خود را روایت می‌کند. این کتاب همچنین مایه‌هایی از یک داستان عشقی را در خود دارد.

The Last Laugh به قلم «لین فرید» نوشته شده است. در این کتاب داستان 3 دوست که حدود 7 سال سن دارند روایت شده است که تصمیم می‌گیرند یک سال را در یونان زندگی کنند. در آنجا آنها ماجراهایی را تجربه می‌کنند که به آنها نشان می‌دهد که پیر شدن لزوما به معنای داشتن زندگی آرام و بی‌دردسر نیست.

The Crime Writer نوشته «ژیل داوسون». داسون در این رمان از زندگی به نویسنده الهام گرفته و سعی می‌کند تا مرز میان واقعیت و خیال را واکاوی کند. نکته جالب این کتاب این است که در بخش‌هایی گوناگون این کتاب از زبان اول شخص و سوم شخص نوشته شده است.