اخبار

تاریخ انتشار 1396/04/19

«ریگ روان» در صدر پرفروش های هفته دوم تیرماه

«رمان ریگ روان» نوشته‌ی استیو تولتز با ترجمه پیمان خاکسار این هفته توانست در صدر پرفروش‌های هفته دوم تیرماه قرار گیرد. این دومین کتاب از نویسنده‌ایست که با اولین کتابش در سال 2008 تحسین شده بود.

رمان «ريگ روان»، اثری از «استيو تولتز» در صدر جدول پرفروش‌های هفته دوم قرار گرفت این رمان روایت جذابی‌ست از دو دوست صمیمی، که یکی رمان‌نویس و دیگری کارآفرین شکست خورده­ای هستند که دست به هر کاری می‌زنند، در آن شکست می‌خورند و از دیدگاه خودشان از بدشانس‌ترین افراد روی زمین هستند.

«استیو تولتز» نویسنده استرالیایی ابتدا با اولین کتابش، «جزء ازکل» شروع موفقی داشت. در سال 2008 نام وی در میان نامزدهای جایزه کتاب اولی‌های گاردین عنوان شد. اولین کتاب او به لیست نهایی نامزدهای جایزه بوکر در سال ۲۰۰۸ راه یافت و با استقبال عمومی زیادی در سراسر جهان روبه‌رو شد و این موضوع سبب شد که همگان استیو تولتز را نویسنده‌ی جوان با استعدادی بدانند که از این پس باید در انتظار چاپ کتاب‌های بعدی‌اش بنشینند.

«ریگ روان» که در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است همانند جزء از کل، بهره گرفته از زمینه‌های فلسفه‌ای در دل داستان‌های اجتماعی است. مترجم این کتاب پیمان خاکسار و نشر چشمه آن را منتشر کرده است.

اثر پرفروش دیگری که در هفته دوم تیرماه فروش خوبی را تجربه کرده است «درك يك پايان» نوشته جولين بارنز که توسط حسن کامشاد ترجمه شده و انتشارات فرهنگ نشر نو آن را به بازار عرضه کرده است. این اثر که در سال 2011 منتشر شد و جایزه «من بوکر» را نصیب خود کرد ماجرای تونی وبستر را روایت می­کند که جوانی‌اش را درون خود نگه داشته و به سالمندی رسیده است. مهم‌ترین واقعه عمرش دوستی با فردیست که چهل سال بعد وصیت کرده است تا دفتر خاطراتش را به وی واگذار شود.  این دفتر خاطرات وبستر را برمی‌انگیزد تا زندگی خود را بازخوانی کند.

«دختری که رهایش کردی» نوشته جوجو مویز اثر پرفروش دیگری است که در فهرست این هفته قرار دارد این اثر با ترجمه کتایون اسماعیلی از سوی نشر میلکان منتشر شده است و درباره داستان زندگی دو زن است که یکی از آنها به نام سوفی در زمان اشغال فرانسه و در نبود شوهرش، مجبور است از خانواده‌اش در مقابل نازی‌ها محافظت کند.

«مردی به نام اوه» نوشته فردریک بکمن با ترجمه‌ی فرناز تیمورازف از نشرنون، «من پیش از تو» اثر دیگری از جوجو مویز با ترجمه‌ی مریم مفتاحی از انتشارات آموت، «ملت عشق» نوشته‌ الیف شافاک با ترجمه‌ ارسلان فصیحی از انتشارات ققنوس، «ترلان» نوشته فریبا وفی که هفته گذشته نیز فروش خوبی داشت و انتشارات مرکز آن­را منتشر کرده است، «شازده كوچولو» نوشته‌ی آنتوان دوسنت اگزوپري با ترجمه احمد شاملو از سوی انتشارات نگاه، «رفتيم بيرون سيگار بکشيم، هفده سال طول کشيد» نوشته‌ی جمعی از نويسندگان معاصر روس با ترجمه‌ی آبتين گلکار از سوی نشر چشمه و «بیست زخم‌کاری» نوشته‌ محمود حسینی‌زاد از سوی نشر چشمه عناوین کتاب‌های پرفروشی است که هفته دوم تابستان، فروش خوبی داشته‌اند و در جدول پرفروش‌های هفته قرارگرفته‌اند.

این گزارش، براساس آمار فروشکتاب­فروشی‌پنجره، کتاب­فروشی‌ چشمه کورش، شهرکتاب‌ مرکزی، کتاب­فروشی‌افق، کتاب­فروشی‌ثالث، کتاب­فروشی‌ترنج و همچنین کتاب­فروشی فرازمندرشت و کتابکده فرهنگ زنجان تنظیم شده است. 

جدول پرفروش های رمان در هفته دوم تیرماه
ردیفعنوان کتابنویسنده / مترجمناشرقیمت
(تومان)
درباره کتاب
1ریگ رواناستيو تولتز/پیمان خاکسارچشمه35000این کتاب در مورد ترس از زندگی است. روایتی‌ست از لیام و آلدو، دو دوست که از دوره دبیرستان با هم و شکست خورده در زندگى هستند. داستان رمان با روایت لیام شروع می شود. آنها؛ دست‌به‌هرکاری می‌زنند، شکست می‌خورند و از دیدگاه خودشان از بدشانس‌ترین افراد روی زمین هستند. 
2درك‌يك‌پايان     جولين بارنز/ حسن کامشادفرهنگ نشر نو16000رمان در سال 2011 منتشر شد و جایزه «من بوکر» را نصیب خود کرد. تونی وبستر عادی بودن زندگی‌اش را پذیرفته: کار و بازنشستگی، ازدواج و طلاقی دوستانه. مهم‌ترین واقعه عمرش دوستی با ایدریئن تیزهوش و مستعد فاجعه است. چهل سال بعد دفتر خاطرات همین دوست که طبق وصیتنامه به او واگذار شده، او را برمی‌انگیزد تا زندگی خود را بازخوانی کند...
3دختری که رهایش کردی جوجو مویز/ کتایون اسماعیلیمیلکان 29000داستان زندگی دو زن که یکی از آنها به نام سوفی در زمان اشغال فرانسه و در نبود شوهرش، مجبور است از خانواده‌اش در مقابل نازی‌ها محافظت کند...
4مردی به نام اوهفردریک بکمن/ فرناز تیمورازفنشرنون23000داستان مردی است که از عالم و آدم طلبکار است و فکر می‌کند هیچ‌چیز سر جایش نیست، و شاید تا حدی هم حق دارد...
5من‌پیش‌ازتوجوجو مویز/ مریم مفتاحی  آموت 36000من پیش از تو یک داستان واقع گرایانه و عاشقانه انگلیسی است که در سال 2012 منتشر شده است و بازخوردها برای این کتاب مثبت بودند. یو اس ای تودی و نیویورک تایمز هردو این کار را ستودند.
6ملت عشق الیف شافاک/ ارسلان فصیحی ققنوس33000پرفروش ترین رمان ترکیه که به زبان های مختلفی ترجمه شده است این اثر روایت­ زندگی یکنواخت زنی است در غرب که درگیر اندیشه‌های عرفانی شرق می‌شود.
7ترلان  فریبا وفیمرکز13900  ماجرای دو دختر جوان که به دنبال یافتن شغل سر از آموزشگاه پاسبانی درمی‌آورند. محیط آموزشگاه با دخترانی که هر کدام از شهری آمده‌اند سطر به سطر نشان داده می‌شود. ترلان در پی حل این تعارض است و در کش و قوس ماجراهای داستان به خواست درونی خود نزدیک‌ می‌شود.
8شازده كوچولو آنتوان دوسنت اگزوپري/احمد شاملو نگاه 15000نخستین بار در سال ۱۹۴۳ منتشر شد. این کتاب با فروش بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ محسوب می‌شود. کتاب شازده کوچولو «خوانده شده‌ترین» و «ترجمه شده‌ترین» کتاب فرانسوی‌زبان جهان است و به عنوان بهترین کتاب قرن ۲۰ در فرانسه انتخاب شده است. از این کتاب به‌طور متوسط سالی یک‌میلیون نسخه در جهان به فروش می‌رسد. این کتاب در سال ۲۰۰۷ نیز به عنوان کتاب سال فرانسه برگزیده شد.
9رفتيم بيرون سيگار بکشيم، هفده سال طول کشيدنويسندگان معاصر روس/ آبتين گلکارچشمه 15000این کتاب شامل 9 داستان از هفت نویسنده‌ معاصر روس به نام‌های دینا روبینا، لودمیلا اولیتسکایا، لودمیلا پتروشفسکایا، آندری گلاسیموف، ویکتور پِلِوین، میخاییل یلیزاروف و زاخار پریلِپین است.
10بیست زخم کاریمحمود حسینی زاد چشمه11000رمانی درباره‌ی کُشتن و هراس. گناهانِ کبیره‌ای که ذهنِ شکسپیردوستِ حسینی‌زاد بازخوانی‌شان می‌کند و به ‏هم پیوند می‌زندشان. این رمان، داستان مردی است که می‌خواهد سلطه‌گر باشد.